Odcinek 7 – skrócona relacja z warsztatów strawbale

W dzisiejszym odcinku króciutka, bo dziewięciominutowa relacja z warsztatów budowy ze strawbale, czyli kostek słomy. Ściany murowane z kostek bardzo mi się spodobały.

Warsztaty były bardzo wyczerpujące, pracowaliśmy po 10-14 godzin dziennie przy murowaniu ścian (układanie kostek, kołkowanie, prekompresja), wykonywaniu fundamentów (worki z piaskiem), budowie dachu (więźba dachowa, krycie płytą OSB) i tynkowaniu. Na wiele prac nie starczyło czasu, m.in. na położenie trzeciej warstwy tynku zewnętrznego, a także na wykonanie dachu zielonego. Udało nam się tylko pokryć go płytami OSB, na ułożenie papy, nasypanie ziemi i posianie łąki czasu nie starczyło…

W dziewięciu minutach zmieściłem krótkie ujęcia z poszczególnych najważniejszych etapów budowy i wykonywanych przez nas prac. Materiału mam ponad 5 godzin, więc postaram się jeszcze przygotować dłuższy materiał opisujący budowę z większą ilością szczegółów. Jeśli będą Was interesować jakieś konkretne informacje, piszcie proszę w komentarzach.

A teraz zapraszam do oglądania. Dziś z YouTube, oczywiście w wersji HD. 🙂

Poprzedni odcinek znajdziesz tu, a kolejny — w tym wpisie.

Wpis w kategorii serial, opublikowany przez Krzysztof Lis w dniu 02.08.2010.
Hasła tematyczne:

6 komentarzy do wpisu “Odcinek 7 – skrócona relacja z warsztatów strawbale”

 1. ujemny pisze:

  hmm no to jakby nie wiele więcej zostało zrobione niż wyjeżdzałem o 12.
  Ogólnie całe warsztaty były super ale było za dużo teoretyków za mało praktyków.

 2. Krzysztof Lis pisze:

  @ujemny: rzeczywiście, praktyków prawie wcale nie było, no ale też taki był cel warsztatów — zdobyć doświadczenia praktyczne… A po Twoim wyjeździe to już mało komu się chciało cokolwiek więcej robić.

 3. ujemny pisze:

  wychodzi na to, że zaganiałem ich do roboty 🙂
  Mam nadzieję, że we wrześniu poprawka 🙂

 4. Sokomaniak pisze:

  Fajna sprawa, widać że robota paliła się w rękach. A co to powstało? Jakaś szopa na narzędzia czy co? Bo raczej nie pomieszczenie mieszkalne?

 5. Krzysztof Lis pisze:

  @Sokomaniak: tak, to ma być budynek gospodarczy, a konkretnie magazyn na meble ogrodowe na zimę.

 6. […] się podzielić z Wami spostrzeżeniami.Krótką relację z warsztatów opublikowałem jako siódmy odcinek mojego wideobloga o budowie domu autonomicznego. W formie materiału wideo, oczywiście. Nie będę tu zatem opisywać co dokładnie robiliśmy, bo […]

Pozostaw komentarz