Dom do kupienia

Jak wspominałem ostatnio, mieliśmy do obejrzenia jeszcze dwa domy. Obydwa obejrzeliśmy w ubiegły wtorek.

Jeden spodobał nam się bardzo, drugi znacznie, znacznie mniej. Ten pierwszy jest murowany, w ścianie ma warstwę szlaki, która służy za ocieplenie. Okna drewniane, brak tynku i ocieplenia z zewnątrz ściany. Wodociąg i studnia, ale brak kanalizacji. Pół stodoły, budynek gospodarczy i jeszcze jeden mały, o wymiarach zbliżonych do piwnicy w bloku. Ogrzewanie pod postacią trzech grzejników podłączonych do trzonu grzejnego w kuchni. I dach z blachodachówki, a nie z eternitu. 🙂

Za ten dom gość chciał 180 000 PLN, razem z działką o powierzchni 1,15 ha. Dziś pojechaliśmy podpisać umowę przedwstępną, na doczepkę zabrali się z nami nasi rodzice. Ostatecznie stanęło na 175 000, umowy nie podpisaliśmy, bo właściciel nie miał jeszcze wyciągu z księgi wieczystej. A nasz początkowy entuzjazm mocno stopniał po krytycznych opiniach rodziców. Dom wymaga w końcu sporo pracy i inwestycji…

W tym i w przyszłym tygodniu materiału wideo znów nie będzie. Od kilku godzin jestem bowiem w miejscowości Jedlicze A koło Zgierza, gdzie od jutra zaczynają się warsztaty budownictwa gliniano-słomianego. Na przestrzeni najbliższego tygodnia budować tu będziemy mały budynek gospodarczy z kostek słomianych otynkowanych gliną. Budynek będzie mieć ściany samonośne ze słomy i czterospadowy zielony dach porośnięty łąką.

Wpis w kategorii serial, opublikowany przez Krzysztof Lis w dniu 25.07.2010.

4 komentarze do wpisu “Dom do kupienia”

 1. Sokomaniak pisze:

  Zupełnie jak domek Hobbitów 🙂

 2. Przegladaj oferty w gminach, nieraz mozna cos ciekawego znalezc, ja tak kupilam swoje siedlisko za smiesznie niska cene. Na warsztatach w Zgierzu mialam tez byc, ale niestety nie wypalilo.
  pozdrawiam

 3. Alleksandra pisze:

  Gdzie jeszcze odbywają się takie warsztaty? Interesują mnie okolice Kalisza…

 4. Krzysztof Lis pisze:

  @Alleksandra: szukaj na cohabitat.net, najlepiej na forum. Pod koniec września koło Zgierza będzie druga część tych opisywanych tutaj warsztatów.

Pozostaw komentarz